Ses Sistemleri

Electro Dynamic Pm-08 Amfi Mikser

Ürün Özellikleri :8 Kanal Power Mixer2 x 500Watt4 Mono + 2 Stereo4 Bant Kanal Equalizer1 AUX1 Return.....

0,00TL
Tiyatro Salonu Ses Sistemi Paket 7

* Anfili Mikser 12 Kanal ( 1 Adet ) 12 Mono kanal-2x750W 4Ω,24Bit DUAL DSP efektUsb player/REC, Bl.....

96.938,11TL
Mickle Mp1010 Taşınabilir Ses Sistemi

Ürün Özellikleri :Mickle MP1010 Portatif AnfiMax güç 300W10 inch Hoparlör34mm Tweeter300w Pasif Cros.....

20.990,23TL
Electro Dynamic Dy-4000D Kablosuz Kürsü Mikrofon Seti

Ürün Özellikleri :Dört Kanal UHF Telsiz Kürsü MikrofonuÇalıșma Frekansı: 610 – 670MHzFrekans Te.....

19.856,68TL
Electro Dynamic Dy-302 EE Çiftli EL Tipi Telsiz Kablosuz Mikrofon

Electro Dynamic Dy-302 EE Çiftli EL Tipi Telsiz Kablosuz Mikrofonİki Kanal UHF Telsiz MikrofonÇalıșm.....

0,00TL
West Sound Mt 2009 V2 Akıllı Okul Saati

Özellikleri : Her okula uygun program girişi,Dijital ekranda menü ile kullanım kolaylığı,Her gü.....

0,00TL
Mickle Ma5650 Bölgeli Amfi 650 Watt Usb-Mp3

Mickle Ma5650 - 6 Bölgeli Anfi 650 Watt Usb-Mp3 650W Max 4 ohm ve 70V/100V   &n.....

0,00TL
Mcs 4K2200 Power Amfi 4 Kanallı

MCS 4K2200, 4 x 2200 Watt RMS TD Class Power AmplifikatörÖzellikleri :Kanal sayısı 4, 8? çıkış gücü .....

0,00TL
Mcs Alpha K6618 Set Amfili Hoparlör Sistemi

 Mcs Aktif  hoparlör en uygun ödeme seçenekleri ve en uygun fiyatlarla dijitalmuzik.com d.....

64.495,11TL
Araç Üstü Ses Sistemi Paketi 2

Seçim arabası seslendirme paketi*Gpm504 Power Mikser Anfi 2x250 Watt4 Mono kanal-2x250W 4Ω &nbs.....

0,00TL
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)

Ses Sistemleri Nedir : 
Ses sistemleri alıcı birimlerinden yani amplifikatörlerden, verici birimlerine yani hoparlörlere iletilen sinyaller vasıtası ile elde edilen gücün yönetildiği elektronik cihazlardır. Ses sistemleri kulağımızla duyduğumuz normal seslerin elektronik olarak yükseltilmesidir. Ses sistemleri elektronik sistem ekipmanlarının bütünlüğüdür.

Ses sistemleri kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir;
* Profesyonel Ses Sistemi
* 100V ses Sistemleri
* 12V/24V Araç Seslendirmeleri
* Hi-fi Ses Sistemleri

Profesyonel Ses Sistemleri :
Bu sistemler adından da anlaşılacağı gibi profesyonel alanlarda yüksek kapasitede müzik yayını yapılabilmesi içindir. ( Disko, Cafe Bar, Canlı Müzik, Konser vb ) Sistem gereksimi olan cihazlar kurulacak olan bölgenin büyüklüğüne göre profesyonel ekiplar tarafından belirlenmelidir. Açık ve kapalı alanlarda aynı güç ve kapasitede cihaz kullanılamaz. Bazı alanlarda terine göre daha çok veya daha az ekipman gerekebilir. Bu ses sistemleri direkt olarak 220V enerji kapasitesi ile çalışmaktadır. 

100V Ses Sistemleri :
Trafolu ses sistemleri, zayıf akım sistemleri de diyebiliriz. Anons ve belirli alanlarda müzik yayını yapılabilmesi için hazırlanan sistemlerdir. Sistemde yakındaki hoparlörlerden çıkan ses volumü, en uzak hoparlörlerden aynı kapasitede gelmesidir. ( Örneğin : Hastene koridorları, okul koridorları, okul bahçeleri, otel genelindeki anons ve müzik yayın sistemleri vb. ) 100v sistemler aynı zamanda da ( zone ) bölgeli seslendirmelerde kullanılabilir. Sistem kurulumu öncesi yapılacak olan keşifler neticesinde kaç bölge yayın yapılacak ise sistem buna göre hazırlanır. 

Hi-Fi Ses Sistemleri ( High Fidelity ) :
 Genellikle ev ve iş yeri gibi yerlerde kullanılmaya yönelik müzik sistemleri hi-fi sistemler olarak bilinmektedir. Hi-fi ses sistemleri düşük standartlardadır. Teknik olarak ses kalitesi profesyonel seslendirmelere göre daha düşük kapasitelidir. Stüdyo veya özel kayıt ortamlarında yapılan kayıtler evlerimizde hi-fi sistemleri sayesinde sese dönüşür. Dinlediğimiz bu kayıtlar zaten alt yapı olarak işlenmiş olarak kulaklarızda yer almaktadır.

Ses Sistemleri Nerelerde Kullanılır :

Otel Ses Sistemi :
 Turizm alanında faaliyet gösteren otellerin ses sistemleri ile ilgili bir çok farklı ihtiyaçları bulunur. Otellerin diskolarında profesyonel ses sistemi ve ışık sistemleri kullanılır, amfi tiyatrolarında animasyon ekipleri için ses sistemleri kullanılır, koridorlarda ise 100V acil anons sistemleri kullanılmaktadır. Otellerin odalarında da müzik yayın ve acil anaons sistemleri kullanılır.
 
Belediye Ses Sistemi :
 Belediyeler de kablosuz ses sistemleri ile uzak mesafelere anons yayınları yapılmaktadır. Büyük belediyelerde çok bölgeli anons yayını merkez verici den istenilen bölgelere ses sistemleri yayınlarını yapabilmektedir. Belediyeler pazar yerlerinde kullanılmak üzere anons için ayrıca trafolu ses sistemleri kullanırlar. Konserler ve müzik etkinliklerinde de profesyonel ses sistemleri kullanmaktadırlar.

Okul Ses Sistemleri :
 Okullarda okul zili ve anons yapılabilmesi için ses sistemleri kurulumları yapılmaktadır. Okul zili ses sistemi direkt olarak 220V elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Akıllı okul zili programlanan saat ve zamanda kendisini açar ve üzerlerinde melodi yüklü hoparlörler ( küçük bir priamplisi vardır ) vasıtası ile çalmaktadırlar. Okul zili ses sistemleri aynı zamanda amfi mikser çıkışı ile direkt olarak hoparlörlere ses gönderilmesi vasıtası ile de yapılabilir. Bu sistemde aynı zamanda bilgisayar, mikrofon, dvd, mp3 çalar gibi girişlerde yapılabilir. 
 Okullarda ses sistemleri tören alanlarında (bahçede) de ayrıca kullanılmaktadır. İstiklal marşı ve etkinliklerde gereksinim duyulmaktadır. Okul ses sistemlerinde zil ve tören sistemleri birbirinden ayrı iki sistem olarak hazırlanması daha doğru olacaktır.   
 
Toplantı Salonu Sistemleri :
 Müsamere salonu ve toplantı yapılan kapalı ve açık alanlarda ses sistemleri yoğun alarak kullanılmaktadır. İletişimde sein uzak noktalara daha kolay ulaşabilmesi, gerektiğinde izleyicilere kadar mikrofon sistemlerinin gönderilebilmesi yapılacak olan toplantılarda kaynaşmayı ve odaklanabilmeyi kolaylaştırmaktadır. ses sistemleri toplantı salonlarında sabit veya portatif olarak kullanılabilir.

Konferans Salonları Ses Sistemi :
 İş toplantıları, bayi toplantıları, uluslar arası etkinliklerde konferans salonları için sumiltane ses sistemleri kullanılmaktadır. Büyük organizasyonlar profesyonel ses sistemleri ekiplari, dil çeviri uzmanları vasıtası ile şekillendirilir. Simultane konferans sistemleri birden fazla lisan ile çeviri yapılarak yabancı konuklara kulaklıklar vasıtası ile iletişim kurulur. Konferans salonlarında  sumultane sistemleri dışında, başkan delege sistemli ses sistemleri de kullanılır. İl genel meclisleri, belediye meclislerileri benzeri yerlerde oylama ve iletişim için profesyonel ses sistemleri kullanılmaktadır.

Fabrika Ses sistemleri :
 Fabrika yönetim ve üretim bölümleri arasındaki iletişim ve paydos çıkış zili için ses sistemleri kullanılmaktadır. Fabrika ses sistemleri büyük alanlarda kurulu olan yapılar için bölge seçicili ( zone ) ses sistemleri 100V olarak diyanz edilmektedir. Fabrikaların ses sistemleri kurulumlarında proje aşamasında sistem kablolaması önceden hazırlanır. Çok büyük alanlarda kablosuz ses sistemleri de kullanılmaktadır. Gürültünün yüksek seviyede bulunduğu alanlarda lokal olarak desibeli yüksek hoparlörler devreye alınabilir. Fabrikalarda portatif taınabilir sessistemleri ve                 de kullanılmaktadır.

Deniz Araçları Ses Sistemi :
 Deniz araçlarında kullanılan ses sistemleri sahil güvenlik gibi diğer teknelere anons amaçlı kullanıldığı gibi büyük gemilerde acil anons, müzik yayını gibi ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. Ayrıca büyük deniz araçlarında ses sistemi makine dairesi ile irtibatlarda kullanılr. Deniz taşıtlarında kullanılan ses sistemleri hoparlörleri ıslak bölgeler içöin özel ürütilmiş olmalıdır. Su geçirmez veya suya dayanıklı ürünler ( waterproof ) kullanılır.

Seçim Arabası Ses Sistemi :
 Seçim ses sistemleri ülkemizde genel seçimler, belediye seçimleri yapıldığı dönemlerde araçların üzerine propakanda amaçlı kurulmaktadır. Seçimlerin dışında toplumsal olaylarda kullanılan güvenlik araçları, reklam arabaları, kamu kurumları ve belediyelerde de çeşitli anons sistemleri araçları olarak kullanılmaktadır. Kurulacak olan ses sistemleri 12V / 24V araç aküsü ile, 220V jeneratör desteği ile güç kapasitesi olarak istenilen ses gücüne ulaşılması mümkündür. 12V / 24V araç ses sistemlerinde direkt olarak enerji aküden alınmaktadır. Bu sistemlerin deneyimli personel tarafından montajlanması gerekmektedir. Aksi taktirde telafi edelemez araç hasarlarına neden olabilir. Seçim Ses Sistemi portatif sökülebilir olarak hazırlanabildiği gibi (Genellikle kiralama amaçlı) sabit montaj olarak da hazırlanabilir.

Disco Ses Ekipmanları :
 Profesoyonel ses sistemleri kurulmaktadır. ses sisteminin kurulması aşamasından önce deneyimli ses ekipleri bu konuda akustik çalışması yaplamarı gerekir. Diskolarda kullanılan ses sistemleri yüksek güce sahip hoparlörler ve subbass hoparlörler dizisinden oluşur. Profesyonel ses sistemlerinde hoparlörler ile amplifikatörler arasında ses işlemciler yani prossesör cihazları bulunur. sistemdeki sesin daha kaliteli ve yüksek kapasiteli olarak hoparlörlere dağılımını sağlarlar.Diisko ses sistemleri fiyatları diğer ses sistemlerine göre daha pahalıdır.
 
Hastane Ses Sistemi : 
 Hastaneler de genel seslendirme ve acil anons sistemleri kullanılır. Tek merkeze veya bölgelendirmek sureti ile zone li ses sistemleri anons amaçlı kullanılmaktadır. Acil durumlarda otomatik olarak devreye giren anonslar neticesinde olabilecek tehlikeli durumlardan en asgaride etkilenilmesi sağlanır. Hastane ses sistemlerinde ayrıca hasta yakınlarını bilgilendirmek, otopark gibi dış alanlarda yapılması gereken anonslarda bu ses sistemleri yine devrededir. Bu gibi durumlarda hastane ses sistemlerini fiyatları ile ölçülendirmemek gerekir. Neticede hatay kurtarma için kullanılmaktadır.

Islak bölgeler ses sistemleri ( Woterproof ) : 
 Deniz araçları, spa merkezleri, havuz alanları gibi ıslak ve nemli bölgeler için hazırlanan ses sistemleri diğerlerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu alanlarda uygulama yapılacak hoparlörler su geçirmez ürünler olaması veya suya uzun süre dayanıklı malzemeden yapılması gerekmektedir.